Różnice między seriami Dell Inspiron i Dell Latitude

Dell to bardzo znana marka laptopów, która przede wszystkim kojarzy się z używanym w firmach sprzętem. Z powodzeniem jednak wkrada się do domowych biur i do użytku typowo codziennego, a także do rozrywki. Dell rozdziela serie, które bardziej sprawdzają się w domu od tych, które lepiej będą się sprawować w pracy, do podróży biznesowych – takie, które charakteryzują się wysokim prestiżem jak i wysoką jakością wykonania.

Czym charakteryzuje się Dell Inspiron?

Dell Inspiron przez samych producentów określany jest laptopem do użytku domowego. To laptopy, które można zaliczyć do najbardziej uniwersalnych na świecie. Jest to sprzęt dla osób, które nie będą go używały w innych miejscach, tylko w domu i instalować proste aplikacje rozrywkowe, może oglądać filmy, czy przeglądać zdjęcia i strony internetowe. Laptopy Dell nie są drogie, ale stosunek ceny do jakości prezentuje się bardzo dobrze. Są to laptopy, które bez problemu można brać pod uwagę jeśli myśli się o zaopatrzeniem w sprzęt elektroniczny w domu. W tych laptopach wyróżnia się ekran, który ma przekątną o długości między 14 a 17 cali. Jeśli chodzi o rozdzielczość to waha się ona między HD, a Ultra HD. Najnowsze laptopy Inspiron mają najnowsze, mocna procesory Intela, szybkie dyski SSD, chociaż nie we wszystkich modelach.

Czym wyróżnia się Dell Latitude?

Dell Inspiron to dobra seria, ale nie zaproponuje tego co laptopy z serii Dell Latitude. Reprezentuje ona profesjonalną technologię procesorów vPro, bogaty pakiet zabezpieczeń. Posiadają również oryginalny model WWAN, a także, co jest bardzo ważne, wysokiej jakości matryce. Jest to zdecydowanie sprzęt zarezerwowany dla segmentu biznesowego. Co ciekawe ta seria nie jest tylko idealna dla pracowników firm i korporacji, ale też dla osób, które pracują w warunkach ekstremalnych dzięki temu, że wykorzystane są pancerne obudowy i specjalnie dobrane podzespoły – są to laptopy klasy rugged. Dell Latitude z daleka nie robi wrażenia – jak leży na półce to nie wyróżnia się eleganckim wyglądem. Sprawia wrażenie raczej klasycznego, skromnego sprzętu, ale to co kryje się pod nim to zupełne zaprzeczenie tego wrażenia. Ich obudowa jest przede wszystkim bardzo mocna – nie ma tutaj miejsca na trzeszczenie czy pęknięcia, które zdarzą się nawet przez przypadek, albo podczas lekkiego wstrząsu. Zawdzięczamy to włóknu węglowemu oraz wzmocnieniom z magnezu. Laptopy oraz netbooki Latitude są też bardzo funkcjonalne, bo mają dobre rozmieszczenie portów, aby miejsce pracy było wygodne i dobrze zaplanowane. W niektórych modelach porty są z tyłu, aby kable nie przeszkadzały w codziennej pracy. Dell Latitude to również świetnej jakości, bardzo wytrzymała bateria, która do pracy zawodowca jest bardzo potrzebna.

Podsumowanie informacji o seriach Inspiron i Latitude

Dell Inspiron można w paru słowach określić jako typowy sprzęt multimedialny, który ma w miarę dobrej jakości matrycę, o przyzwoitej wydajności, dobrym układzie graficznych i całkiem niezłym wskaźniku energooszczędności. Można dzięki niemu komfortowo przeglądać Internet, korzystać z pakietów biurowych, aplikacji, programów użytkowych – raczej podstawowych oraz multimedialnych.

Dell Latitude to zupełnie inna półka niż Dell Inspiron. Oczywiście wyższa. To już jest sprzęt dla poważnego użytkownika komputerowego, któremu rzeczywiście zależy na tym, aby był wszechstronny i wytrzymał długie lata i zaawansowaną pracę na nim. Świetnie nadaje się do zaawansowanych programów użytkowych, gier, grafiki zaawansowanej, a także do szeroko rozumianej pracy zawodowca.

Seria Inspiron jest odpowiednio tańsza niż Latitude, dlatego warto wziąć pod uwagę kupno laptopa poleasingowego, który charakteryzuje się wysoką jakością i niższą ceną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *