Różnica między laptopami Lenovo z serii ThinkPad i IdeaPad

Lenovo to marka laptopów, notebooków, ultrabooków czy tabletów, która na rynku światowym zajmuje wysokie miejsce. Mimo, że konkurencja na najwyższym szczeblu technologii jest wysoka, to Lenovo stało się już marką kultową, legendarną i znaną na całym świecie. Można spośród nich wyróżnić sprzęt elektroniczny dla przeciętnego użytkownika jak i biznesowego, profesjonalnego, wymagającego. W poniższym artykule przedstawimy porównanie serii, które najbardziej kojarzą się z tą właśnie marką.

Czym wyróżnia się seria IdeaPad?

Laptopy Lenovo IdeaPad to jedne z najbardziej znanych, które przeznaczone są dla zwykłego użytkownika, który potrzebuje słuchać muzyki, oglądać filmy, grać oraz używać go do innych celów multimedialnych. Seria ta posiada bardzo dużo modeli, wybór jest różnorodny, ale też niełatwy. Trudno wybrać najlepszy, ale też ten jeden, bo jest to seria, w którą producent włożył sporo pracy. Jest to jednak raczej seria budżetowa, dlatego producent nie skupia się tutaj na bezpieczeństwie, jakości, podzespołach – mają być one dobre na tyle, na ile potrzebuje tego przeciętny użytkownik. Niektóre modele mają wydajne podzespoły, aby były satysfakcjonujące dla graczy, a niektóre tylko budżetowe i wystarczające to podstawowych celów. Cechą charakterystyczną tych laptopów jest świetna klawiatura, która sprawdzi się dla tych, którzy dużo piszą. Laptopy IdeaPad są idealne dla graczy, osób, które potrzebują czegoś do zadań multimedialnych, dla użytkowników domowych. Ultrabooki są idealne dla osób, które często podróżują, są mobilne, zdalnie pracują. Modele te posiadają wysokiej jakości procesory Intela, często ekrany są dotykowe, a także trackpady, czyli zamienniki touchpadów w postaci joysticka. Tańsze modele posiadają najczęściej procesory Intel Core i3, a droższe lepszy układ graficzny i procesory Intel Core i5 oraz i7.

Czym charakteryzują się laptopy z serii ThinkPad?

Seria ThinkPad to już z pewnością legenda na rynku laptopów. Niejedna firma i duża korporacja na swoich biurkach już dawno chwaliła się tymi właśnie laptopami, a nazwa ThinkPad kojarzy się naprawdę wielu ludziom w tej branży. Sprawdzały się w niekorzystnych, ekstremalnych warunkach, jak stacje kosmiczne czy szczyty gór, albo głębokie lasy. Zanim dostaną się na rynek to przechodzą setki testów, wiele z nich ma normę wojskową. Ogromne doświadczenie w tej branży jest ogromnym atutem tej serii, bo Dzięki nieskazitelnej mocnej obudowie i niezniszczalnym podzespołom i baterii, która sprawdzała się do bardzo długiej i wymagającej pracy sprzedało się ich mnóstwo na całym świecie. Klasyczne laptopy o skromnym wizerunku, które do tej pory prężnie się rozwijają. Nie miały one nigdy zachęcającego wyglądu, ale nie to w biznesie było najważniejsze. Nowsze laptopy Lenovo ThinkPad ten wizerunek mają lepszy, ale podzespoły coraz lepsze, a baterię, która potrafi wytrzymać kilkadziesiąt godzin. Twórcy skupiają się przede wszystkim na tym, aby obudowa miała jeszcze lepsze wzmocnienia, aby nie trzeszczała, nie groziło jej pęknięcie czy inne zniszczenia. Ułożenie slotów jest w tych laptopach przemyślane i tak, aby ergonomia pracy była o wiele lepsza. W końcu klient biznesowy wymaga więcej. Bardzo dobrej jakości ekrany charakteryzują się tym, że są matowe, co ułatwia pracę bo nie odbijają niepotrzebnych blasków i promieni z zewnątrz. Dla osób piszących cechą pozytywną będzie podświetlana klawiatura, na której zresztą dobrze się pisze – i to w wielu modelach tej serii.

Podsumowanie informacji o seriach IdeaPad i ThinkPad

Seria IdeaPad świetnie się nadaje dla osób, które potrzebują dobrego sprzętu do codziennego użytku, a ThinkPad jest dla użytkowników, którzy wymagają od laptopa czegoś więcej niż podstawowej użyteczności. ThinkPad jest legendarny, kultowy, wysokiej jakości, który przetrwa wszystkie warunki i pracę zaawansowanego użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *