Opinie użytkowników na temat laptopa Dell Precision M6800

Dell Precision – jest to seria laptopów najbardziej znanej firmy technologicznej, która skierowana jest dla pasjonatów, entuzjastów, profesjonalistów. Korzystają z niej inżynierowie, informatycy, projektanci, architekci, itp. Warto poznać opinie o jednym z reprezentantów tej serii – Dell Precision M6800.

Dell Precision M6800 – opinie

Użytkownicy bardzo cenią sobie ten właśnie model. Według nich jest to jeden z najlepiej zaprojektowanych i wykonanych laptopów dla użytkowników zaawansowanych. Bardzo dobre opinie wynikają z wysokiej jakości martycy, która ma zdecydowanie wpływ na jakość pracy tego typu użytkowników, którzy jednak wymagają dużo, dużo więcej od sprzętu. Wysoka rozdzielczość i Full HD to te dwie cechy, które będą bardzo ważne dla osób, które zamierzają używać programów graficznych, CAD -a czy innych wysokiej jakości programów symulacyjnych. Dużym plusem jest nieintegrowana karta graficzna: NVIDIA Quadro K3100M 4GB DDR5, z której bardzo wiele osób jest zadowolonych. Jeśli dodamy do tego najnowszy procesor Intela – będzie to duet idealny. W związku z tym, że nie jest ona zintegrowana, nie będzie problemów z jej wymianą, jakbyśmy zdecydowali się na wymianę na lepszą. Użytkownicy bardzo chwalą niezawodność i wysokiej jakości wykonanie tego laptopa. Mimo tego, że jest to dość stary model, to jest dopracowany w każdym szczególe. Najlepsze materiały i zabezpieczenia podzespołów sprawiają, że jest to laptop, który posłuży jeszcze wiele lat. Nawet jeśli wcześniej był przez kogoś używany. Jeśli chodzi o konstrukcję laptopa to ten model jest dość ciężki – trzeba pamiętać, że notebooki z tej serii to naprawdę sporych rozmiarów sprzęt – gruby i ciężki, bo waży około 5 kg. Nie jest to mało. Ale w środku kryje się mnóstwo możliwości dla użytkownika zaawansowanego. Nie dziwi więc ta waga. Dla jednych użytkowników jest to na plus – czuć i widać niezawodną konstrukcję, a dla innych będzie to nie do przyjęcia, po podróż z tak dużym sprzętem jest trudniejsza. To jest już jednak kwestia upodobań. Użytkownicy chwalą sobie zastosowanie w tym modelu najnowocześniejszej technologii, która ma chronić dane na tym laptopie. Mówimy tutaj o atakach na laptopa, a także o niemiłej sytuacji zgubienia sprzętu. Rozwiązanie Dell Data Protection obsługuje uwierzytelnianie wieloczynnikowe, jednokrotne i przeprowadzane przed rozruchem, a także zarządzanie zintegrowane z zasadami szyfrowania. Układ TPM z certyfikatem FIPS 140-2 daje możliwość przechowywania w sposób bezpieczny poświadczeń, a rozwiązanie Dell ControlVault jest dodatkowym zabezpieczeniem sprżetowym, dzięki któremu hasła użytkowników i dane do logowania zapisują się w oddzielnym układzie. Dla osób, które robią duże projekty, które nie mogą zaginąć i zostać ukradzione. Jeśli chodzi o klawiaturę to użytkownicy chwalą sobie, że przyciski są szerokie, a samo klikanie nie jest głośne. Model ten jest wyposażony w bardzo dobrej jakości głośniki, dużo lepsze niż w laptopie dla przeciętnego użytkownika. Można go zatem wykorzystać do zrobienia prezentacji w mniejszym gronie, bez podłączania dodatkowego sprzętu. Bateria pracuje naprawdę długo, więc dla osób, które siedzą nad jakimś skomplikowanym projektem jest to dodatkowa zaleta i komfort pracy. Można sobie pozwolić na pracę w wielu różnych miejscach.

Podsumowanie

Opinia ogólna użytkowników jest bardzo dobra. Bardzo dobra wydajność, duże możliwości użytkowania programów zaawansowanych to jeden z plusów tego modelu. To najbardziej cenią sobie użytkownicy, którzy tę serię wybierają. Dell Precision to laptop z WiFi, który jest dedykowany tym, którzy od sprzętu wymagają więcej. A ten właśnie model świetnie sobie radzi z wysokimi wymaganiami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *